Trening wzmacniający

Każdy z nas powinien uwzględnić w swoim planie trening wzmacniający. Jak sama nazwa w

skazuje, uzyskamy dzięki niemu mocne mięśnie, a sam trening nie wymaga tak naprawdę żadnego dodatkowego sprzętu. Dzięki temu z powodzeniem możemy wykonywać go w zaciszu własnego domu.

Izometria, bo tak inaczej nazywamy trening wzmacniający, opiera się w głównej mierze na napinaniu i rozluźnianiu mięśni całego ciała. Dużą rolę odgrywa tu także prawidłowy oddech oraz technika. Jest to świetna opcja dla osób początkujących, ponieważ nie wymaga szczególnego wysiłku i kondycji. To dobry początek, jeśli w przyszłości liczysz na progres na siłowni.

Na czym polega trening wzmacniający?

W treningu wzmacniającym ważna jest precyzja i dokładna znajomość wzorców ruchowych. Tylko dokładne wykonywanie ćwiczeń zagwarantuje nam widoczne efekty w postaci smukłej i wymodelowanej sylwetki, poprawy siły, wytrzymałości i ogólnej kondycji. Duża część planu treningowego opiera się na wykorzystaniu elementów izolacji, dzięki czemu podczas ćwiczeń pracują konkretne i najbardziej pożądane grupy mięśniowe. W efekcie poszczególne partie zostają wzmocnione, a ogólna wydolność organizmu zwiększona.

Trening wzmacniający to także dobra droga do uzyskania wymarzonej sylwetki. Dzięki rozbudowaniu tkanki mięśniowej i redukcji tłuszczu, figura ulega wysmukleniu i ujędrnieniu.

Trening wzmacniający – dla kogo?     

Trening wzmacniający będzie odpowiedni i dla wyczynowych sportowców, jak i amatorów, którzy dopiero zaczynają przygodę z aktywnością fizyczną. Ze względu jednak na jego umiarkowaną intensywność, polecany jest szczególnie początkującym, którzy chcą wzmocnić ciało i przygotować je do intensywniejszego wysiłku w przyszłości. Nie wiesz, jak zaplanować swój trening wzmacniający? Skorzystaj z pomocy trenera personalnego.