TRENINGi

Trening funkcjonalny

To ćwiczenia wspomagające usprawnienie czynności wykonywanych na codzień. Polega na imitowaniu codziennych ruchów z naciskiem na naturalną, zgodną ze swoją funkcją pracę mięśni. Jako obciążenie w treningu funkcjonalnym służy głównie masa własnego ciała. Główną zaletą treningu funkcjonalnego jest wzmocnienie całego ciała, ale bez widocznej rozbudowy mięśni. Zmniejsza on również ryzyko różnego rodzaju urazów i kontuzji podczas codziennych czynności, doskonali też naszą koordynację i gibkość.

Trening odchudzający

Podczas tego treningu skupiamy się głównie na spaleniu jak największej ilości kalorii i zaangażowaniu w ćwiczenia kilku partii mięśni jednocześnie Niezwykle skuteczny jest tutaj trening interwałowy (HIIT), podczas którego krótkie chwile intensywnego wysiłku przeplatane są ćwiczeniami o intensywności umiarkowanej. Podczas treningu skoncentrowanego na redukcję niezbędne jest również włączenie diety z deficytem kalorycznym dla bardziej widocznego efektu.

Trening na zdrowy kręgosłup

Trening ten jest zorientowany na korygowanie postawy ciała i wspomaganie redukcji bólu w okolicach kręgosłupa, działa też rozluźniająco i przede wszystkim, wzmacnia mięśnie okolic kręgosłupa. Szczególnie wskazany jest dla osób pracujących w pozycji siedzącej czy w zawodzie wymagającym wysiłku fizycznego i dźwigania. Ćwiczenia skupiają się przede wszystkim na wzmacnianiu mięśni podtrzymujących nasz układ kostny, rozciąganiu i rozluźnieniu. Nie są tak dynamiczne jak inne rodzaje treningu, dlatego oprócz wielu korzyści zdrowotnych, jakie ze sobą niosą, są również świetną formą relaksu!

Trening wzmacniający dla biegacza

Trening dla biegaczy to nie tylko samo bieganie, warto też postawić na wzmocnienie mięśni całego ciała, aby zapobiec urazom i kontuzjom oraz poprawić swoje wyniki. Z tego powodu podczas treningu włączamy ćwiczenia siłowe, które wzmocnią mięśnie przede wszystkim ramion, tułowia oraz nóg, a silniejsze nogi = więcej mocy! Włączając pomiędzy sesje biegowe trening wzmacniający zwiększamy stabilność ciała, dzięki czemu jesteśmy mniej podatni na zmęczenie i utrzymujemy prawidłową sylwetkę.

Trening siłowy

Jest to trening z użyciem dodatkowego obciążenia układu mięśniowego w postaci dodatkowego ciężaru. Bazuje na progresji, czyli stopniowemu zwiększaniu obciążenia, ilości serii czy ilości powtórzeń. Ćwiczenia wykonujemy z użyciem wolnych ciężarów, jak hantle, sztangi, kettle, lub z pomocą maszyn. Trening ten koncentruje się głównie na budowaniu masy mięśniowej, ale daje również wiele dodatkowych korzyści – dzięki niemu rzeźbimy sylwetkę, chudniemy, budujemy wytrzymałość oraz ogólną sprawność fizyczną.

Modelowanie sylwetki

To trening dla osób chcących uzyskać jędrną, zgrabną i piękną sylwetkę, która będzie piękną wizytówką urody i zdrowia mimo upływających lat. Modelowanie sylwetki łączy w sobie różne formy i rodzaje ćwiczeń, a oprócz ciężaru własnego ciała wykorzystujemy dodatkowy drobny sprzęt jak na przykład hantle, gumy, TRX czy piłki. Modelowanie sylwetki jest popularne szczególnie wśród kobiet, które chcą wyrzeźbić ciało, ale bez widocznej muskulatury.

Trening siłowy dla kobiet

Kobiety coraz częściej interesują się treningiem siłowym i chcą w swój plan treningowy wpleść ćwiczenia uwzględniające ciężary. Często jednak ich cele różnią się nieznacznie od tych zakładanych przez męską część trenujących, posiadają też one inną fizjologię od mężczyzn, dlatego naprzeciw wychodzi im trening siłowy przeznaczony typowo dla kobiet. Skupia się on głównie na rzeźbieniu i modelowaniu sylwetki, zgubieniu zbędnych kilogramów czy poprawie kondycji.

Trening dla kobiet w ciąży i po ciąży

Aktywność fizyczna w czasie ciąży jest istotna dla utrzymania zdrowej sylwetki i szybkiego powrotu do formy po ciąży. Badania wskazują, że aktywne kobiety w ciąży lepiej znoszą poród. Trening pomaga wzmocnić mięśnie, utrzymać prawidłową postawę ciała, redukuje również ból stawów i pleców. Ćwiczenia wymagają zachowania szczególnego bezpieczeństwa, dlatego warto wykonywać je pod okiem doświadczonego trenera. Pomogę Ci dostosować intensywność i rodzaj treningu do stopnia zaawansowania ciąży, Twoich możliwości, stanu zdrowia i predyspozycji.

Trening motoryczny

Trening motoryczny jest treningiem odpowiednim dla każdego, ma bowiem na celu poprawę ogólnej sprawności i stanu zdrowia. Stosowany jest głównie u osób uprawiających konkretne dyscypliny, jest wtedy ukierunkowany na poprawę wyników w ich zakresie, poza tym może być również integralną częścią rehabilitacji, zapobiegając kontuzjom i będąc przygotowaniem przed powrotem do aktywności. Dla każdego ten rodzaj treningu będzie opierał się na różnych ćwiczeniach i różnych celach, dlatego pomogę Ci je mądrze dobrać i zaplanować.

Trening dla seniora

Motywacja i zdrowy styl życia nie mają wieku, dlatego na każdym etapie życia warto zadbać o swoje ciało, sprawność i przy okazji dobre samopoczucie. W związku z tym, że wraz z upływem czasu mięśnie zanikają i ulegają osłabieniu, warto pomyśleć o ich wzmocnieniu, żeby zapobiec kontuzjom, zachwianiom równowagi i różnego rodzaju bólom. Trening jest również oczywiście najlepszym sposobem na utrzymanie prawidłowej wagi. Obniża też ryzyko wielu schorzeń, takich jak na przykład cukrzyca, Alzheimer czy osteoporoza. Ćwicząc ze mną, poprawisz elastyczność, mobilność, równowagę oraz siłę.